Producenci

weber ZP415 Niepylący, cementowy biały klej do nasiąkliwych kamieni naturalnych, białego gresu i szkła

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 61,95 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
61.95
Cena netto: 50,37 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Weber
Kod produktu: 14WZP415/25

Opis

Biały klej do nasiąkliwych kamieni naturalnych Weber ZP415

Niepylący, cementowy biały klej do nasiąkliwych kamieni naturalnych, białego gresu i szkła

MINIMALNA WIELKOŚĆ ZAMÓWIENIA PALETA 1050 kg = 42 WORKI 

NAJWAŻNIEJSZE WŁAŚCIWOŚCI PRODUKTU

 • C2TE
 • średniowarstwowy 2-15 mm
 • do średnich formatów płytek np. 60 x 90 cm
 • elastyczny
 • na ogrzewanie podłogowe
 • do nasiąkliwych kamieni naturalnych, białego gresu i szkła
 • mrozoodporny - do stosowania wewnątrz i na zewnątrz
 • zmniejszone ryzyko powstawania wykwitów
 • do stref mokrych
 • na podłoża betonowe, cementowe, gipsowe i anhydrytowe oraz na gładkie i nienasiąkliwe np. istniejące płytki, powłoki malarskie, również na OSB po wykonaniu warstwy sczepnej 

ZASTOSOWANIE PRODUKTU

Zaprawa klejąca weber ZP415 została wyprodukowana w innowacyjnej technologii redukującej pylenie podczas przesypywania i mieszania, dlatego jest szczególnie polecana do prowadzenia prac w pomieszczeniach zamkniętych. Znaczne ograniczenie stopnia zakurzenia pyłem cementowym i zapylenia powietrza, poprawia w odczuwalny sposób komfort pracy i skraca czas prac porządkowych.
Zaprawa klejąca weber ZP415 może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń budownictwie mieszkaniowym oraz na podłoża o zwiększonym obciążeniu użytkowym, np. posadzki w obiektach handlowych i przemysłowych. Jest ona przeznaczona do układania kamieni naturalnych i syntetycznych o różnej nasiąkliwości, mozaiki ceramicznej i szklanej, gresu i glazury.

Podłożem pod okładziny może być:

 • beton
 • tynk cementowy i cementowo–wapienny
 • tynk gipsowy
 • płyty gipsowo-kartonowe i wiórowo-cementowe
 • jastrych cementowy i anhydrytowy
 • płyty OSB
 • stare powłoki malarskie
 • istniejąca okładzina ceramiczna, lastryko
 • uszczelnienie podpłytkowe
 • ogrzewanie podłogowe
 • płyty termoizolacyjne
 • surowe powierzchnie z elementów drobnowymiarowych: cegła, bloczki, pustaki betonowe, ceramiczne, silikatowe i inne tego typu materiały budowlane.

Zaprawa może służyć do wyrównywania powierzchni pod układane płytki (grubość jednej warstwy wynosi 2-15 mm) oraz do murowania niewielkich elementów, np. osłon wanny lub brodzika, itp. Zaprawa może być stosowana na zewnątrz, ale należy użyć płytki mrozoodporne. 

REKOMENDACJE

Szczególnie zalecana do układania nasiąkliwego kamienia naturalnego, białego gresu, mozaiki i pustaków szklanych.

Produkt niepylący, zapewniający komfort pracy w pomieszczeniach zamkniętych.

Do stosowania na powierzchniach o zwiększonym obciążeniu użytkowym:
klatki schodowe, hole, korytarze, kuchnie, w strefach wilgotnych i mokrych - łazienki, prysznice pralnie oraz na zewnątrz - balkony, tarasy i cokoły. 

Produkt nie zalecany do mocowania konglomeratów o dużych formatach np. 60x120 cm oraz płytek ceramicznych na elewacji. Do mocowania plytek na elewacji w systamie ociepleń stosować zaprawę klejącą weber ZP418.

Nie nakładać zaprawy na płytkę punktowo.

Temperatura w trakcie nakładania i wiązania nie powinna być niższa niż +5°C oraz wyższa niż +25°C. podczas nakładania i wiązania unikać bezpośredniego nasłonecznienia i wilgoci, chronić przed deszczem.

DANE TECHNICZNE 

Proporcje mieszania:: 6,75-7,0 l/25 kg
Czas dojrzewania 5 min
Czas otwarty 30 min
Czas korekcji 20 min
Czas gotowości do użycia (temp. ok. 20°C) 4 h
Minimalna grubość 2 mm
Maksymalna grubość warstwy 15 mm
Spływ ≤0,5 mm
Przyczepność ≥1,0 N/mm2
Pełna wytrzymalość po 7 dniach
Ruch pieszych/fugowanie po 24 godzinach
Zyżycie 2-6 kg/m2

 1487; 1488

Saint-Gobain Construction Products Polska sp. z o.o.
ul. Okrężna 16, 44-100 Gliwice

13

DoP-PL-ZP415/01/13

EN 12004:2007+A1:2012

weber ZP415

Klej do płytek, cementowy, o podwyższonych parametrach, zmniejszonym spływie i wydłużonym czasie otwartym, do zastosowań podlegających przepisom reakcji na ogień, do stosowania na ścianach i podłogach wewnątrz i na zewnątrz budynków.
Typ i klasa: C2TE

Reakcja na ogień Klasa A2 - s1,d0 / A2fl - s1
Wydzielanie substancji
niebezpiecznych
nie wydziela substancji niebezpiecznych
(patrz Karta Charakterystyki)
Przyczepność przy
rozciąganiu początkowa
≥ 1,0 N/mm²
Trwałość, przyczepność przy rozciąganiu:
- po zanurzeniu w wodzie ≥ 1,0 N/mm²
- po starzeniu termicznym ≥ 1,0 N/mm²
- po cyklach zamrażania i
rozmrażania
≥ 1,0 N/mm²
Czas otwarty: przyczepność
po czasie nie krótszym
niż 30 minut
≥ 0,5 N/mm2
Spływ ≤ 0,5 mm

OPAKOWANIA

Worek 25 kg, paleta 1050 kg

MAGAZYNOWANIE I TRANSPORT

Przechowywać i przewozić w fabrycznie zamkniętym, nieuszkodzonym opakowaniu do 12 miesięcy od daty produkcji. Data produkcji, która jest jednocześnie datą pakowania produktu oraz oznaczenie zakładu produkcyjnego, umieszczone są na boku worka. Chronić przed wilgocią.

ZUŻYCIE

ok. 2-6 kg /m(w zależności od wymiarów płytek)

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA

Wyrób zawiera cement portlandzki, po wymieszaniu z wodą daje odczyn silnie alkaliczny. Przechowywać pod zamknięciem. Nie wdychać, chronić oczy i skórę. Nosić odpowiednią odzież ochronną, odpowiednie rękawice ochronne i okulary lub ochronę twarzy. Przestrzegać zaleceń podanych w Karcie charakterystyki i na opakowaniu wyrobu.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoże powinno być nośne, stabilne, odtłuszczone i oczyszczone z mleczka cementowego, pyłów, kurzu, klejów i pozostałości zapraw, które mogą pogorszyć przyczepność. Podłoże należy naprawić i wyrównać. Nierówności do 15 mm wyrównać za pomocą zaprawy weber ZP415. Do napraw o grubości >15 mm, zaleca się stosować zaprawy do wyrównywania i napraw weber ZT601 lub weber ZT602.

Naprawy powierzchni poziomych można przeprowadzać z użyciem podkładów podłogowych weber.floor. Po naprawie i wyrównaniu podłoże pozostawić do stwardnienia na ok. 24 godziny. W pomieszczeniach narażonych na wykraplanie pary wodnej, zaleca się zaimpregnować ściany płynem gruntującym weber.prim start. W strefach mokrych, w zależności od stopnia intensywności oddziaływania wody, zaleca się pokryć podłoże płynną folią uszczelniającą weber.tec 822.

W miejscach połączeń ściana-ściana, ściana-podłoga, przejścia rur, należy zastosować taśmę uszczelniającą 120/70, narożniki oraz makiety uszczelniające. W przypadku podłoży o znacznej chłonności i/lub porowatości należy nałożyć 1-2 warstwy płynu gruntującego weber.prim start, a na podłoża gipsowe, płynu gruntującego głęboko penetrującego weber PG212. W przypadku klejenia na gładkie, nienasiąkliwe podłoże (istniejąca okładzina ceramiczna, lastryko) należy powierzchnię pokryć emulsją poprawiająca przyczepność weber.prim 803. Przed przyklejaniem płytek w systemach ogrzewania podłogowego, należy wygrzać podłoże, włączyć instalację grzewczą na 24 godziny, po czym wyłączyć i odczekać do ostygnięcia. Wilgotność jastrychów nie powinna przekraczać wagowo:

 • cementowych: 4,0%;
 • anhydrytowych: 0,5%,
 • podłoży gipsowych: 1,0%

W celu przyspieszenia prac oraz zmniejszenia zużycia zaprawy, na powierzchniach poziomych zaleca się stosowanie mas samopoziomujących Weber.

PRZYGOTOWANIE PRODUKTU

Zawartość opakowania wsypać do odmierzonej ilości czystej wody (6,75-7,0 l/25kg zaprawy) i mieszać za pomocą mieszadła wolnoobrotowego do uzyskania jednorodnej masy, pozbawionej grudek. Po wymieszaniu pozostawić na około 5 minut i ponownie wymieszać. Przygotowana masa zachowuje swoje właściwości do około 4 godzin od rozmieszania.

WARUNKI PODCZAS STOSOWANIA I WIĄZANIA

Temperatura otoczenia i podłoża podczas wykonywania prac i 24 godziny po nich powinna wynosić od +5ºC do +25ºC.Prace należy wykonywać w suchych warunkach.

WSKAZÓWKI WYKONAWCZE

Zaprawę nanosić na podłoże gładką krawędzią pacy, wykonując warstwę kontaktową. Następnie rozprowadzać zaprawę krawędzią zębatą. Wielkość zębów pacy jest uzależniona od wielkości płytek. 

Suche i czyste płytki należy układać na zaprawę maksymalnie do 30 minut od momentu nałożenia zaprawy na podłoże – przed pojawianiem się matowego „naskórka”. Przyklejać płytki, przyciskając mocno do zaprawy, jednocześnie lekko przesuwając. Prawidłowo ułożone płytki ścienne powinny być pokryte na spodniej powierzchni klejem w 80-90%. Powierzchnie poziome układać metodą kombinowaną, polegająca na pokrywaniu klejem zarówno podłoża jak i płytki, dla zapewnienia 100% pokrycia klejem jej spodniej powierzchni. Po przyklejeniu położenie płytki można skorygować jeszcze przez około 20 minut. 

Nie układać płytek na styk. W zależności od wielkości płytek, potrzeb i upodobań estetycznych, pozostawić spoiny odpowiedniej szerokości, stosując krzyżyki dystansowe. Płytki spoinować po 24 godzinach. Do spoinowania zaleca się stosować zaprawy fugowe weber.color, przy zastosowaniach na zewnątrz - wysokoelastycznych zapraw fugowych weber.fug 877

W zastosowaniach na zewnątrz należy zapewnić spadek od ściany minimum 2%. Do wykonania spadku można zastosować zaprawę weber ZT601weber.floor 1000 lub weber.floor RAPID. W miejscach występowania w podłożu dylatacji, szczelin skurczowych, połączeń prefabrykatów, należy wykonać dylatacje płytek. Dylatacje w podłożu muszą pokrywać się z dylatacjami w okładzinie ceramicznej. Pola większe niż 5x5m wewnątrz, należy również oddzielić szczelinami dylatacyjnymi. Rozstaw dylatacji strefowych na balkonach i tarasach, powinien wynosić 2-5m. Dylatacje strefowe, brzegowe, na połączeniach z innymi elementami budynku należy wypełniać elastycznymi masami na bazie silikonu, np. weber.fug 881 lub weber.fug 882.

Pytania prosimy kierować na tel. 784 798 393

lub mail:

biuro@ocieplam.pl

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl