Producenci

weber IP INTER Lekki tynk cementowo-wapienny do wnętrz o podwyższonej przyczepności

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 26,75 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
26.75
Cena netto: 21,75 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Tynk cementowo wapienny lekki Weber INTER

Lekki tynk cementowo-wapienny do wnętrz o podwyższonej przyczepności

MINIMALNA WIELKOŚĆ ZAMÓWIENIA PALETA 1050 kg = 42 WORKI 

NAJWAŻNIEJSZE WŁAŚCIWOŚCI PRODUKTU

 • do stosowania wewnątrz budynków
 • do pomieszczeń suchych i wilgotnych
 • do tynkowania ścian i sufitów
 • drobne uziarnienie: do 0,7 mm
 • niskie zużycie: 10 - 11 kg/m2/10 mm
 • bardzo dobre właściwości aplikacyjne
 • ograniczony skurcz
 • zwiększona przyczepność
 • do nakładania  ręcznego i maszynowego
 • do wygładzania metodą filcowania lub gąbką 

ZASTOSOWANIE PRODUKTU

weber IP INTER jest przeznaczony do tynkowania ścian i sufitów wykonanych z betonu, elementów keramzytowych, ceramicznych zwykłych i poryzowanych, gazobetonowych oraz silikatowych wewnątrz budynków mieszkalnych, obiektów handlowych i użyteczności publicznej oraz przemysłowych.

Nadaje się do stosowania w pomieszczeniach suchych, jak również w pomieszczeniach narażonych na wyższe zawilgocenie typu łazienki, natryski, pralnie, garaże, piwnice itp.

Służy do wykonywania ręcznego lub mechanicznego:

 • tradycyjnych tynków zatartych na gładko, o drobnoziarnistej fakturze, np. pod malowanie,
 • tynków podkładowych pod dekoracyjne tynki cienkowarstwowe, gładzie tynkarskie, płytki ceramiczne, tapety itp.

weber IP INTER zastępuje zaprawy budowlane przygotowane ze zgromadzonych składników na placu budowy - jest przy tym łatwiejszy w przygotowaniu oraz wykonaniu. Jego zastosowanie zdecydowanie zmniejsza ryzyko pojawienie się rys skurczowych.

REKOMENDACJE 

 • Służy do wykonywania ręcznego lub mechanicznego tradycyjnych tynków zatartych na gładko, o drobnoziarnistej fakturze, np. pod malowanie.
 • Zalecany jako podkład pod warstwy wykończeniowe: tynki cienkowarstwowe, gładzie tynkarskie, płytki ceramiczne, tapety itp.
 • Zwłaszcza do tynkowania podłoży z lekkich materiałów budowlanych, np. bloczki keramzytowe, bloczki gazobetonowe, itp.

Temperatura otoczenia i podłoża podczas wykonywania prac i 7 dni po nich powinna wynosić od +5OC do +25OC. Należy chronić powierzchnię przed bezpośrednim nasłonecznieniem i przeciągami. W upalne dni oraz przy intensywnym ogrzewaniu tynk należy zraszać wodą.

DANE TECHNICZNE 

Proporcje mieszania 6,5 - 7,0 l wody l / 25 kg suchej mieszanki
Minimalna grubość warstwy [mm] 8
Maksymalna grubość warstwy [mm] 20
Wytrzymałość na ściskanie [N/mm2] 1,5 - 5 (CSII)
Przyczepność [N/mm2] ≥0,3 (FP:B)
Absorpcja wody [kg/m2*min 0,5] W0
Uziarnienie maksymalne [mm] 0,7
Czas gotowości do użycia (temp.ok 20ºC) [h] 2
Termin przydatności 12 miesięcy od daty produkcji
Zużycie 10 - 11 kg/m2 dla gubości warstwy 10 mm

 

Saint-Gobain Construction Products Polska sp. z o.o.
ul. Okrężna 16, 44-100 Gliwice

16

DoP-PL-IP INTER /01/16

EN 998-1:2010

weber IP INTER

Zaprawa tynkarska lekka (LW) do wnętrz
LW – CS II – W 0

Reakcja na ogień Klasa A1
Substancje niebezpieczne patrz Karta Charakterystyki
Gęstość w stanie suchym ≤1300 kg/m3
Wytrzymałość na ściskanie  CS II
Przyczepność ≥ 0,3 N/mm2 (FP:B)
Absorpcja wody W 0
Współczynnik przewodzenia ciepła, λ10,dry (wartość tabelaryczna) 0,33 W/m*K (P=50%)

OPAKOWANIA

worek 25 kg, paleta 1050 kg

MAGAZYNOWANIE I TRANSPORT

Wyrób przechowywać do 12 miesięcy od daty produkcji podanej na opakowaniu. Składować i transportować w suchych warunkach, na paletach, w fabrycznie zamkniętych i nieuszkodzonych opakowaniach. Po otwarciu opakowanie należy zużyć w ciągu 1 miesiąca. Chronić przed wilgocią.

ZUŻYCIE

 • ok. 10 - 11 kg na 1 m2 tynku grubości 10 mm

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA

Wyrób zawiera cement portlandzki, po wymieszaniu z wodą daje odczyn silnie alkaliczny. Przechowywać pod zamknięciem. Nie wdychać, chronić oczy i skórę. Nosić odpowiednią odzież ochronną, odpowiednie rękawice ochronne i okulary lub ochronę twarzy. Przestrzegać zaleceń podanych w Karcie charakterystyki i na opakowaniu wyrobu.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoże musi być mocne, nieodkształcalne, czyste, suche, wolne od zanieczyszczeń. Warstw słabo związane z podłożem lub osłabiających wiązanie należy usunąć np.: tłuszcze, kleje, bitumy, pył, resztki farb i zapraw, środki antyadhezyjne itp. Wszelkie większe ubytki, fugi, szczeliny instalacyjne itp. należy przed
tynkowaniem wypełnić tynkiem weber IP INTER lub inną zaprawą cementową. Na podłożach silnie nasiąkliwych (np. gazobeton l;ub elementy ceramiczne) należy wykonać obrzutkę (szpryc) z weber TP541 i pozostawić do wyschnięcia. Na podłoża gładkie lub nienasiąkliwe (np. beton) zalecamy nałożenie warstwy sczepnej z zaprawy klejowo-szpachlowej weber KS122 pacą zębatą i pozostawienie do wyschnięcia. Szczególnie dotyczy to przypadków ryzyka pozostałości płynów antyadhezyjnych na podłożu.

PRZYGOTOWANIE PRODUKTU

Tynk weber IP INTER można nakładać ręcznie lub przy użyciu agregatu tynkarskiego. W przypadku aplikacji ręcznej tynk należy mieszać z wodą w ilości 6,5 - 7,0 l wody na 25 kg (worek) suchego produktu za pomocą mieszadła wolnoobrotowego. Mieszanie powinno trwać 2-3 minuty, do uzyskania jednorodnej masy. Następnie należy odczekać 2 minuty i ponownie wamieszać. W zależności od temperatury, przygotowana masa zachowuje swoje właściwości do około 2 godzin. Dodawanie większej ilości wody niż zalecana, obniża wytrzymałość i przyczepność tynku oraz może powodować powstawanie rys skurczowych. Niedopuszczalne jest dodawanie do zaprawy piasku, itp.

WARUNKI PODCZAS STOSOWANIA I WIĄZANIA

Temperatura otoczenia i podłoża podczas wykonywania prac i 7 dni po nich powinna wynosić od +5ºC do +25ºC. Należy chronić powierzchnię przed bezpośrednim nasłonecznieniem i przeciągami. W upalne dni oraz przy intensywnym ogrzewaniu, tynk należy zraszać wodą.

WSKAZÓWKI WYKONAWCZE 

Tynk weber IP INTER układa się w jednej lub w dwóch warstwach. Grubość jednej warstwy nie powinna przekraczać 20 mm. Narzucony tynk należy wyrównać i doprowadzić do płaszczyzny przy użyciu łaty. W razie potrzeby wykonania grubszego tynku nalezy pierwszą warstwę "przeczesać' poziomo pacą zębatą i zostawić do wstępnego związania na około 24 godziny, a następnie układać druga warstwę stosując zasadę "mokre na mokre". 

Po częściowym stwardnieniu tynk powinien być poddany zacieraniu w zależności od potrzeb: tynk podkładowy - na ostro pacą styropianową lub drewnianą, tynk gładki (np. pod malowanie) - równomiernie zacierać na gładko.

Ewentualne uszkodzenia powierzchni w trakcie zacierania naprawiać na bieżąco tynkiem weber IP INTER. W miejscach zmian materiału podłoża (np. beton-cegła) i na podłożach niestabilnych konieczne jest stosowanie siatki zbrojącej z włókna szklanego powlekanego lub siatki stalowej ocynkowanej, spawanej punktowo (oczko 20x20 mm, ø1 mm). We wszelkich narożnikach wypukłych ścian oraz otworów okiennych i drzwiowych zaleca się stosować siatkę zbrojącą oraz nierdzewne profile ochronne. Na dużych powierzchniach należy stosować dylatacje. Na związany i wyschnięty tynk weber IP INTER można nakładać wszelkiego rodzaju tynki cienkowarstwowe, gładzie, płytki ceramiczne itp.

Pytania prosimy kierować na tel. 784 798 393

lub mail:

biuro@ocieplam.pl

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl