Producenci

Zaprawa Szpachlowa BIAŁA

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 29,75 zł 29.75
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 24,19 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Zaprawa Szpachlowa Biała

Zaprawa szpachlowa biała

ZAPRAWA SZPACHLOWA BIAŁA

Przeznaczona jest do szpachlowania, wyrównywania, renowacji powierzchni ścian i sufitów oraz wykonywania gładkich tynków wewnątrz i na zewnątrz budynków. Charakteryzuje się dużą elastycznością i plastycznością oraz bardzo dobrą przyczepnością do podłoża. Stosowanie zaprawy pozwala na uzyskanie gładkiej powierzchni zarówno na tynkach tradycyjnych jak i na warstwach ociepleniowych (nie jest elementem systemu ociepleń Majster-Pol). Poprawia jakość zniszczonych tynków cementowych i cementowo -wapiennych oraz podłoży betonowych. Stanowi trzecią, wygładzającą warstwę dla: ZAPRAWY TYNKARSKIEJ BIAŁEJ WEWNĘTRZNEJ i ZAPRAWY TYNKARSKIEJ WĘWNĘTRZNEJ I ZEWNĘTRZNEJ.

Cechy zaprawy szpachlowej białej

ikona ikona ikona ikona
Zwiększczona przyczepność Elastyczny Do wewnątrz i na zewnątrz Biały
 

 

Wydajność:

 • ok. 1,4 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy zaprawy

Dane techniczne:

 • Skład: cement biały, piasek, wapno, dodatki mineralne, domieszki
 • Opakowanie: worek papierowy wentylowany wielowarstwowy
 • Wielkość opakowania: 25 kg
 • Przechowywanie: 9 miesięcy
 • Kolor: biały
 • Właściwa ilość wody: 4,5-5,5 litra na worek 25 kg
 • Przyczepność: ≥ 0,5 MPa
 • Czas zużycia: ok. 2 godz.
 • Zawartość chlorków: ≤ 0,05% Cl
 • Trwałość: mrozoodporny
 • Wytrzymałość na ściskanie: ≥ 10 MPa (klasa R1)
 • Reakcja na ogień: klasa A1
 • Zużycie: ok. 1,4 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy zaprawy

Zalecenia wykonawcze

 1. Podłoże powinno być odpowiednio mocne i równe, oczyszczone z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farb itp.
 2. Masę przygotowuje się przez wsypanie suchej zaprawy do odpowiedniej ilości wody. Proporcje dodawanej wody należy korygować doświadczalnie, w zależności od rodzaju prowadzonych prac, rodzaju podłoża i warunków atmosferycznych.
 3. Prace należy wykonywać przy temperaturze otoczenia i podłoża od +5ºC do 25ºC.
 4. Zaprawę nakłada się na podłoże równomiernie gładką stalową pacą. Szpachlowaną powierzchnię należy wykończyć poprzez zacieranie pacą styropianową lub filcową.

Przygotowanie podłoża:

Podłoże powinno być odpowiednio mocne i równe, oczyszczone z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farb itp.. Zniszczone i słabo przylegające elementy usunąć. Podłoża o zmniejszonej przyczepności zagruntować preparatem gruntującym MAJSTERGRUNT UNIWERSALNY, a podłoża bardzo chłonne - MAJSTERGRUNT GŁĘBOKOPENETRUJĄCY.

Przygotowanie masy:

Masę przygotowuje się przez wsypanie suchej zaprawy do odpowiedniej ilości wody. Proporcje dodawanej wody należy korygować doświadczalnie, w zależności od rodzaju prowadzonych prac, rodzaju podłoża i warunków atmosferycznych. Zastosowanie niewłaściwej ilości wody, prowadzi do obniżenia parametrów wytrzymałościowych wykonanej wyprawy. Mieszać mechanicznie, ręcznie lub wiertarką wolnoobrotową, aż do uzyskania jednorodnej mieszaniny, pozostawić 5 minut i ponownie wymieszać.

Wykonanie:

Zaprawę nakłada się na podłoże równomiernie gładką stalową pacą. W miarę postępu prac naniesioną masę należy wygładzać. Grubość jednorazowo nałożonej warstwy nie powinna być większa niż 5 mm. Szpachlowaną powierzchnię należy wykończyć poprzez zacieranie pacą styropianową lub filcową. Czas otwarty pracy (pomiędzy nałożeniem zaprawy a zatarciem) zależy od chłonności podłoża, temperatury otoczenia i konsystencji zaprawy. Podczas wysychania zaprawy zastosowanej wewnątrz należy unikać przeciągów oraz zapewnić właściwą wentylację w pomieszczeniu. Powierzchnie zewnętrzne chronić przed zbyt szybkim wysychaniem i opadami atmosferycznymi w trakcie nakładania i bezpośrednio po nim. Prace należy wykonywać przy temperaturze otoczenia i podłoża od +5ºC do 25ºC. Do gładzi nie dodawać żadnych innych substancji. Nie dopuszczać do przesuszenia lub zawilgocenia powierzchni świeżej gładzi.

Czyszczenie narzędzi / usuwanie odpadów:

Bezpośrednio po zakończeniu prac narzędzia należy spłukać czystą wodą. Stwardniałe zanieczyszczenia usunąć mechanicznie. Nie wylewać do kanalizacji i zbiorników. Dokładnie opróżnione puste opakowania papierowe mogą być powtórnie przerobione w procesie recyklingu.

Przechowywanie:

Przechowywać w suchych pomieszczeniach. Produkt w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu można magazynować przez okres 9 miesięcy.

Opakowanie:

Worek 25 kg.

Uwagi:

Dane techniczne i informacje o sposobie stosowania podane są dla temperatury +20°C i wilgotności względnej 65%. W innych warunkach czas wiązania i wysychania może ulec zmianie. Po wymieszaniu z wodą daje odczyn alkaliczny. Dokładnie opróżnione puste opakowanie papierowe mogą być powtórnie przerobione w procesie recyklingu.

Pytania prosimy kierować na tel. 784 798 393

lub mail:

styrbud@interia.pl 

PLIKI

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl