Producenci
Kontakt

+48 784 798 393

mail: biuro@ocieplam.pl 

MINERALIT polimerowo - mineralny tynk strukturalny

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 48,50 zł 48.50
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 39,43 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Producent: Kosbud
Kod produktu: 22000

Opis

MINERALIT polimerowo - mineralny tynk

strukturalny

Tynk nadaje się do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków.

Kolor tynku biały

Grubość ziarna: baranek 1.5 ; 2.0 mm

                          kornik tylko 2.0 mm

ZASTOSOWANIE

Tynk przeznaczony jest do wykonywania dekoracyjnych, cienkowarstwowych wypraw tynkarskich na podłożach mineralnych np. na betonie lub tynkach oraz w systemie ociepleń KOSBUD na styropianie lub wełnie. Stosować na powierzchniach, które mają ustabilizowaną wilgotność oraz zakończony proces twardnienia. Tynk nadaje się do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków.

SPOSÓB UŻYCIA

Temperatura przygotowania zaprawy oraz podłoża i otoczenia w trakcie prac od +5°C do +25°C

NARZĘDZIA

Mieszadło wolnoobrotowe, pace, kielnie, szpachle ze stali nierdzewnej, paca z tworzywa sztucznego.

SPOSÓB UŻYCIA
Przygotowanie podłoża

1. W systemie KOSBUD:

Wyprawę tynkarską należy wykonywać nie wcześniej niż po 3 dniach i nie później niż po 3 miesiącach od wykonania mineralnej warstwy szpachlowej zbrojonej siatką szklaną. Warstwę szpachlową pokryć podkładem tynkarskim GRUNLIT przy pomocy wałka malarskiego lub pędzla przy zużyciu 0,3 kg/m2 i odczekać przynajmniej 24 godziny przed nanoszeniem tynku.

2. Tynk mineralny lub beton:

Podłożę musi być suche i oczyszczone z kurzu, oleju, bitumu, powłok malarskich oraz warstw słabo przyczepnych. Nierówności w podłożu wyrównać masami zgodnymi z podłożem. Podłoże pokryć podkładem tynkarskim GRUNLIT.

Przygotowanie zaprawy

Do czystego naczynia wlać wodę w ilości 5,0 – 6,0 litrów (20-24%) i podczas mieszania wsypać worek 25 kg suchej mieszanki. Używać tej samej ilości wody do zarabiania każdego worka. Mieszać przy użyciu mieszadła wolnoobrotowego (max 500 obr/min) aż do uzyskania jednorodnej masy i pozostawić na ok. 5 minut. Przemieszać ponownie, ewentualnie korygując konsystencję niewielką ilością wody. Zabrania się dodawania jakichkolwiek innych substancji poza wodą. Stężałej zaprawy nie wolno ponownie zarabiać wodą ani świeżą zaprawą.

Uwaga. W worku znajduje się kompletny zestaw suchych składników, z tego powodu ( w związku z możliwością ich segregowania się podczas transportu i przeładunku) należy zawsze wykorzystywać pełną zawartość worka przy zarabianiu zaprawy.

Nanoszenie tynku

Nanosić równomierną warstwę o grubości ziarna. W przypadku przerw w nanoszeniu dłuższych niż 15 minut, masę w naczyniu należy przemieszać ręcznie.

Do zacierania tynku używać pacek z tworzywa sztucznego.

Po wyrównaniu warstwy tynku odczekać kilka do kilkunastu minut (w zależności od temperatury otoczenia), aż masa lekko przeschnie, a następnie plastikową packą ruchami kolistymi lub prostoliniowymi zacierać powierzchnię uzyskując jednorodną wymaganą fakturę. W każdym przypadku prace tak zaplanować, aby wydzieloną architektonicznie powierzchnię pokrywać tynkiem pochodzącym z jednej partii materiału w jednym procesie roboczym (bez przerw) wg zasady „mokre na mokre”. Przerwy można stosować jedynie w narożnikach wewnętrznych i zewnętrznych oraz w liniach celowego podziału powierzchni lub zmiany koloru wyprawy. Podczas wykonywania robót oraz twardnienia tynku unikać silnego nasłonecznienia, wiatru i deszczu. Tynk po wyschnięciu zalecamy ochronnie malować farbami z linii CHMURKA.

WARUNKI PODCZAS WIĄZANIA WYROBU

Do czasu osiągnięcia wilgotności ≤ 1% nie należy uruchamiać ogrzewania podłogowego. Podczas aplikacji zaprawy ogrzewanie powinno być wyłączone.

ZUŻYCIE STRUKTURY "BARANEK"

Ziarno:

1.5 mm 2.4 - 2.9 kg/m2

2.0 mm 2.8 -3.2 kg/m2

3.0 mm 3.3 - 3.7 kg/m2 - BRAK NA STANIE MAGAZYNÓW

ZUŻYCIE STRUKTURY "KORNIK"

2.0 mm 2.9 - 3.5 kg/m2

 

Pytania prosimy kierować na tel. +48 784 798 393
 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl